Home · Konfiguracja · Monitorowanie pozycji i odpytywanie Google bez proxy -

Monitorowanie pozycji i odpytywanie Google bez proxy -

Czy wiesz, że możesz monitorować pozycję wielu fraz w DonLinkage bez używania serwerów proxy? Poniżej znajduje się poradnik krok po kroku jak skonfigurować DonLinkage, by można było monitorować setki, a nawet tysiące fraz bez proxy.

Co będzie potrzebe? - DonLinkage w wersji minimum 6.6.9 - konto na 2captcha.com - mój link referencyjny, nie żałuj ;) - kilka chwil na konfigurację

Krok 1 : podłączamy API 2captcha.com

Serwis 2captcha.com posłuży nam do przechodzenia zabezpieczeń Recaptcha NoCapchta w Google. Jak wiadomo co x albo co xx zapytań kierowanych do Google pojawia się do rozwiązania zabezpieczenie Recaptcha NoCaptcha. Obecnie koszt 1000 takich rozwiązań wynosi 3$, a więc mniej więcej 11 zł (to się zmienia i czasem nawet spada poniżej 10 zł - w zależności od aktualnego kursu dolara). Nawet jeśli Google będzie bardzo uprzykrzało odpytywanie i pokaże captcha raz na 5 odpytań, to te 11 złotych wystarczy na sprawdzenie 5 tysięcy fraz w miesiącu (czyli dziennie około 150-200 fraz przez cały miesiąc).

Tyle tytułem wyjaśnienia, wystarczy teraz założyć konto na 2captcha.com, opłacić (za pomocą PayPro można zapłacić z banku (przelew bankowy w czasie rzeczywistym) lub przez PayPal, są też dostępne inne metody płatności).

Po opłaceniu szukamy w panelu "API KEY" i kopiujemy go (jest to unikalny ciąg znaków typu 77cfdsc88e46ccfr4c06tghu8759a351.

Teraz wchodzimy w DonLinkage w menu Konfiguracja->Captcha. Przy "Antigate API" klikamy "Dodaj nowy":
Adres api: http://2captcha.com/in.php
Klucz API: skopiowany klucz
Klikamy "Zapisz".

To jeszcze nie koniec działań w zakładce konfiguracji Captcha. Przeładowujemy stronę konfiguracji Captcha (np. przyciskiem F5). Teraz przy opcji "Captcha wyszukiwarki Google wysyłaj do:" wybieramy opcję "Antigate API: http://2captcha.com/in.php".

Na koniec jeszcze się upewnijmy, czy klucz został prawidłowo wpisany i czy występują na nim środki (przycisk Balance).

Krok 2: włączamy zadanie cron

Teraz zostało tylko włączenie opcji odbanowywania IP serwera. Wchodzimy w menu "Konfiguracja->Crony" i tam szukamy pozycji "ipunban.php". Włączamy, ustawiamy odpowiedni odstęp czasowy dla zadania i gotowe :)

Krok 3 - konfiguracja Proxy

Na koniec trzeba się upewnić, czy jest wyłączone proxy dla monitoringu Google. Aby to zrobić wystarczy wejść w menu "Proxy->Konfiguracja proxy". "Proxy dla monitoringu Google" ustawiamy na "Nie".

Przy okazji jeśli chcesz korzystać z harvestera katalogów przez IP serwera wystarczy wyłączyć opcję "Proxy dla harvestera adresów".

PS 1. Opisany tu sposób zadziała od wersji DonLinkage 6.6.9
PS 2. Właczenie odblokowywania IP w Google sprawi, że moduł harvester katalogów przy wyłączonej opcji proxy również zacznie działać odpytując Google z IP serwera.
PS 3. Pamiętaj, by kontrolować zużycie Captcha w serwisie 2captcha.com

20.08.2018. 11:20

Komentarze

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

Przepisz cyfry widoczne poniżej: